O sesjach zdjęciowych

Dla zainteresowanych sesją fotograficzną
Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej padające pytania:

Ile to kosztuje?
Cennik naszych sesji znajduje się tutaj: 
cennik

Cenniki ślubne i dotyczące reportażu ze chrzcin przesyłamy zainteresowanym osobom mailem. 

Jeśli rodzaju zdjęć/sesji nie ma w naszym cenniku - prosimy o maila lub telefon - zrobimy wycenę indywidualną.Przy rezerwacji obowiązuje wpłata bezzwrotnego* zadatku wysokości 50 zł na konto:

39 1050 1416 1000 0091 4936 2890
STUDIO MANUFAKTURA
ul.Sienkiewicza 3
25-354 Kielce


W tytule prosimy wpisać datę i godzinę sesji.

*W przypadku choroby, lub innych wydarzeń losowych, ustalamy wspólnie dodatkowy termin na realizację sesji. Termin można przełożyć max. dwukrotnie - w uzasadnionych przypadkach.
Przy rezygnacji z sesji zadatek przepada.

W jakiej formie dostanę zdjęcia?
W zależności od pakietu - w formie elektronicznej, odbitek lub albumu - szczegóły znajdują się w cenniku.
 
Czy dostanę wszystkie nieobrobione zdjęcia na płycie?

Nie wiemy skąd bierze się to pytanie ;)
Nie! Nie zgrywamy nieobrobionych zdjęć na płytę. 
Przychodzicie do nas, żeby mieć piękne, wyjątkowe, dopracowane ujęcia. I tylko takie otrzymujecie. 

Czy można zamówić dodatkowe odbitki?
Oczywiście :) Można u nas zamówić zarówno odbitki (w cenie takiej samej jak w labie), jak i wydruki na piance, na płótnie, a także fotoksiążki, kalendarze czy dedykowaną płytę DVD ze zdjęciami. 

Nie wiem, czy zdecydować się na 5 czy na 10 zdjęć, co mam zrobić?
Powiedzieć nam o tym ;)
Na każdej sesji robimy dużo więcej zdjęć niż zakłada pakiet. Wybieramy najlepsze ujęcia, obrabiamy je i przesyłamy do wyboru. 

Jeśli przychodzicie na sesję, której efektem ma być 5 ujęć - prześlemy do wyboru ok. 8-10 zdjęć. Jeśli spodobają Wam się więcej niż 5 ujęć, można dokupić jedno, dwa lub wszystkie dodatkowe ujęcia :) 

Jeśli powiecie nam, że wahacie się między sesją 10 a 15 ujęć, postaramy się przesłać do wyboru więcej niż 15-cie ujęć. 

Czy w studiu są jakieś dodatki do sesji?
Oczywiście. Mamy tła, koszyczki, walizki, owijki, opaski, wianki, sukienki, spódniczki, czapeczki, kocyki, futrzaki i mnóstwo innych. Jednak jeżeli przeglądaliście nasze sesje i zdjęcia, to wiecie, że korzystamy z nich z umiarem. U nas najważniejszy jest model. Dodatki to tylko... dodatki :) 

Czy dysponujecie ubrankami do sesji?
Mamy sporo ubranek, zwłaszcza sukienek i spódniczek, tiule do owijania, itp. Jednak sami przyznacie, że niemożliwością jest, żebyśmy mieli ubranka w wielkim wyborze, w różnej stylistyce i we wszelkich rozmiarach. A nawet gdyby było to możliwe, to nie sądzicie, że nasze sesje byłby wtedy strasznie nudne? Dlatego zawsze prosimy Was o przyniesienie własnych ubrań do przebrania. Często też łączymy Wasze zestawy z naszymi dodatkami - dzięki temu powstają wyjątkowe połączenia. Przy sesji zakładającej 10 ujęć prosimy o przygotowanie ok. 3 zestawów ubrań.

Wyjątkiem są noworodki - nie potrzebujecie dla maluszka żadnych ubrań do sesji (z wyjątkiem białego bodziaka do części rodzinnej) - wszystko jest w studiu. 

Jak długo trwa sesja?
To zależy od rodzaju sesji i docelowej ilości zdjęć. Zazwyczaj ok. 1,5-2,5 h.
Wyjątkiem są sesje noworodkowe, trwają zazwyczaj znacznie dłużej, bo maleństwo potrzebuje czasu na jedzenie i usypianie w trakcie sesji. 

Jak długo czeka się na zdjęcia po sesji?
Zazwyczaj ok. 2-4 tygodnie. Po tym czasie przesyłamy opracowane graficznie zdjęcia do wyboru. Kiedy wybierzecie ulubione ujęcia, udostępniamy je Wam, lub przygotowujemy w formie odbitek/albumu i zapraszamy Was po odbiór. Na album czeka się dodatkowe 2-3 tygodnie - piękno wymaga czasu ;)

Jak wygląda sesja?
Wy pozujecie, my fotografujemy ;) A tak poważnie - na sesjach rodzinnych i noworodkowych oprócz fotografa jest zawsze asystentka (jedna lub dwie :)) i wspólnie staramy się zapewnić komfort, oraz przyjazną luźną atmosferę podczas sesji. Jeśli potrzebna jest przerwa, krótki odpoczynek - zawsze jest na to czas :). Lubimy ujęcia naturalne, pełne emocji, więc przed sesją trening z dziećmi uśmiechów i sztywnego stania bez ruchu nie jest konieczny ;)

Jak przygotować się do sesji?
Mimo, że często termin sesji i większość informacji ustalamy mailowo - zawsze prosimy o telefon, aby ustalić szczegóły przygotowań do sesji. 

Tutaj staraliśmy się zebrać większość podpowiedzi:

Sesja rodzinna:

Dla dziecka/dzieci prosimy przygotować ok. 2-3 zestawy ubrań (do sesji 10 ujęć). Zawsze lepiej więcej niż mniej ;) Na miejscu pomagamy w komponowaniu stylizacji. Dobrze by było, żeby ubranka nie miały napisów/aplikacji/rysunków. Najlepiej sprawdzają się stonowane kolory - biele (bardzo prosimy o przygotowanie jednego zestawu w bielach - przynajmniej jeśli chodzi o górną część garderoby :)), beże, brązy, pastelowe kolory, czerń i szarość, odcienie złota i srebra. Mile widziane ubranka w stylu retro. 

Jeśli rodzeństwo ma występować na zdjęciach razem - dzieci powinny mieć pasujące do siebie kolorystycznie i stylistycznie ubrania. To samo dotyczy zdjęć z rodzicami. Czyli np. do zdjęcia rodzinnego wszyscy zakładają niebieskie dżinsy i białe koszule.

Podczas ustalania godziny sesji, proszę uwzględnić rytm dnia dziecka - dotyczy to zwłaszcza maluchów, które mają jeszcze drzemkę w ciągu dnia. Ważne, aby modele byli wyspani, najedzeni i w świetnych humorach :)

Jeśli interesuje Państwa określona kolorystyka zdjęć (np. zdjęcia mają wisieć w salonie, który jest w odcieniach szarości z żółtymi dodatkami) bardzo prosimy o informację podczas rozmowy telefonicznej. Postaramy się dopasować do oczekiwań.

W przypadku sesji plenerowych dobrze jest pamiętać o kaloszach (chyba, że akurat trwa susza ;)), kremach z filtrem, przekąskach i piciu oraz preparatach przeciw owadom. 

Modele nie pozują w skarpetkach! Ani w rajstopkach (chyba, że dopełnieniem są odpowiednie buciki). Na zdjęciach występujecie w butach, lub boso. 

Sesja brzuszkowa
U większości mam najlepszy moment na zrobienie sesji ciążowej to 26-32 tydzień ciąży, choć bywają mamy w 40 tygodniu, które czują się na sesji świetnie i wyglądają przepięknie :)

Na sesję można przyjść samemu, z przyszłym tatą, a także ze starszym rodzeństwem.

Podobnie jak w przypadku sesji rodzinnej, prosimy o przyniesienie min. 2-3 zestawów ubrań. Aby czuć się komfortowo i pięknie podczas sesji, dobrze jest umówić się tego dnia z fryzjerem i wizażystą. Można przyjść z własną makijażystką :) 

Na sesjach oprócz fotografa jest zawsze asystentka (jedna lub dwie :)) i wspólnie staramy się zapewnić komfort, oraz przyjazną luźną atmosferę podczas sesji. Jeśli potrzebna jest przerwa, krótki odpoczynek - zawsze jest na to czas :)

Sesja noworodkowa
Sesje noworodkowe wykonujemy do 14 dnia życia maleństwa. Wyjątkiem są sesje lifestylowe, gdzie skupiamy się na naturalnych, swobodnych ujęciach - wtedy maluszek może mieć nawet miesiąc i więcej, choć podpowiadamy, że im jest młodszy, tym sesja przebiega sprawniej. Dlaczego? Bo po urodzeniu dziecko głównie śpi i je. Z każdym dniem rozwija się i zaczyna coraz wyraźniej reagować na bodźce z zewnątrz - dotyk, przekładanie, hałas. Dlatego im wcześniej odbywa się sesja, tym maluch lepiej ją znosi. Przed sesją noworodkową konieczny jest telefon do nas - dopytujemy wtedy o istotne dla nas szczegóły, ustalamy kolorystykę sesji i jak macie się do niej przygotować. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz